پر مصرف ترین قفسه صنعتی انبار و بررسی مزایا و انواع آن

اردیبهشت 4, 1401
17 دیدگاه
شهلا جهان تاب
قفسه صنعتی انبار

تیم پرشین راک برای یافتن راه حل های ذخیره سازی برای کارخانه ها، انبارها،  اماده مشاوره میباشد.

تیم ما از طراحی تا نصب قفسه صنعتی انبار و دیگر درخواست های شما اماده به فعالیت است.

هنگامی که با ما کار می کنید، به تیمی که به طور کامل در اتوکد آموزش دیده اند و مهندسان متخصص و با تجربه در بخش تولیداند دسترسی دارید.

روی دکمه تماس کلیک کنید  و درخواستتان را با تیم ما در میان بگذاریداطلاعاتی که در این مقاله کسب میکنید:

 • در ارتباط با قفسه صنعتی انبار

 • مزایای قفسه بندی انبار

 • انواع قفسه بندی صنعتی

 • مراحل قفسه صنعتی انبار

قفسه های صنعتی انبار مجموعه ای از قفسه های ذخیره سازی قابل تنظیم و بدون پیچ و مهره، ایده آل برای انبارها، دفاتر ، با طراحی دقیق و مونتاژ ساده.

چه به قفسه‌ صنعتی انبار یا قفسه‌بندی اداری برای تجارت خود نیاز داشته باشید، یا به قفسه‌های ذخیره‌سازی قابل اعتماد برای گاراژ، سوله یا کارگاه نیاز داشته باشید، میتوانید از طریق  مجموعه  پرشین راک برای انجام طراحی و تولید محصول مورد نظرتان اقدام کنید.

5 مورد از مهمترین قفسه صنعتی انبار

1- قفسه های فلزی صنعتی راک:

قفسه صنعتی راک یکی از قوی ترین، و مستحکم ترین انواع قفسه بندی است که می توانید برای انبار خود تهیه کنید.این قفسه بندی مناسب وزن بالا

2-قفسه بندی انبار پانل راک:

برای نگهداری مواد برای نگهداری مواد اولیه و محصولات با حجم متوسط و نیمه سنگین در انبار های مرتفع که با نیروی انسانی و دستی بارگذاری می گردد، طراحی شده است.  با نیروی انسانی و دستی بارگذاری می گردد، طراحی شده است.

یکی از این قفسه ها قفسه فلزی راک دو عمقی برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

3-قفسه بندی انبار ریلی:

جهت بارهای پر حجم با وزن متوسط یا نیمه سنگین با قابلیت بارگذاری دستی طراحی شده اند و به نام قفسه صنعتی انبار متحرکت از آن نام برده میشود.

4- قفسه بندی انبار درایوین راک:

نام دیگر آن خود راهرو میباشد،این مدل قفسه دارای تونل هایی که لیفتراک به راحتی از بین قفسه ها بار را جابجا کندو راه روهای اضافی در این سیستم حذف میشوند.

5- قفسه بندی انبار سرد خانه:

همانطور که از نام آن مشخص است جهت استفاده در سرد خانه طراحی شده اند و جابجایی و جای گذاری مواد به ضورت دستی در آن ها انجام میشود.

در ارتباط با قفسه بندی فلزی سرد خانه بیشتر بخوانید.

قفسه های صنعتی در مجموعه ای از طرح ها ارائه می شوند شمامی توانید قفسه صنعتی مد نظرتان را به ما سفارش بدهید و در کوتاه ترین زمان ممکن در انبار خود داشته باشید.

تلاش پرشین راک در تحویل سریع میباشد اما گاهی  ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، اما قفسه های با  ارتفاع و طول مناسب خواهید داشت که بهترین استفاده را از فضای شما می کند.

مزایای قفسه بندی

قفسه بندی یکی از مهمترین ابزارهای انبارداری است که به عنوان یک راه حل کارآمد برای نگهداری و مرتب‌سازی کالاها و محصولات در انبارها استفاده می‌شود. مزایای استفاده از قفسه صنعتی انبار عبارتند از:

1- بهبود سازماندهی:

قفسه بندی محصولات در فضای انبار به شما کمک می‌کند تا فضای انبار را به بهترین شکل ممکن سازماندهی کنید. این کار، نه تنها به شما این امکان را می‌دهد که محصولات را به راحتی پیدا کنید، بلکه همچنین به شما اجازه می‌دهد تا فضای انبار را به بهترین شکل ممکن بهره‌برداری کنید.

2- کاهش خطاها:

قفسه بندی انبار به شما این امکان را می‌دهد که محصولات خود را در مکان‌های خاصی ذخیره کنید و به صورت دقیق نگهداری کنید. این به شما اجازه می‌دهد تا از اشتباهات و خطاهای مرتبط با سازماندهی اشیاء در فضای انبار جلوگیری کنید.

3- افزایش ایمنی:

امکان نگه داری و ذخیره محصولات در محیطی امن و استاندارد، توسط قفسه صنعی فراهم میشود. این کار به شما اجازه می‌دهد تا از خطرات مرتبط با نگهداری و ذخیره‌سازی اجناس در فضای انبار جلوگیری کنید و محصولات خود را در محیطی ایمن نگهداری کنید.

شما میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد روش‌های حفظ ایمنی انبار در این مقاله مطالعه کنید.

4- افزایش بهره‌وری:

قفسه انبار به شما اجازه می‌دهد تا اجناس و محصولات خود را در فضای انبار به بهترین شکل ممکن قرار دهید. این به شما این امکان را می‌دهد که محصولات خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کنید، بهبود کیفیت محصولات را تضمین کنید و بهره‌وری را افزایش دهید.

اما در ادامه، اختصاصاً به برسی مزایای قفسه صنعتی انبار میپردازیم:

3 مزیت قفسه صنعتی انبار

فضای کارآمد

قفسه های فلزی صنعتی انبار فضای بیشتری را در هر قسمت به شما می دهد.

شما می توانید معمولا از هر طرف قفسه ها که بخواهید، بالا یا کنار ذخیره کنید و قفسه هایی در سطوح مختلف داشته باشید.

حتما به نوع قفسه انتخابی  از نظر تحمل وزن دقت داشته باشید و قفسه ها را بیش از حد بار نکنید.

مونتاژ قفسه صنعتی انبار

قفسه های فلزی اغلب به صورت تکه تولید می شوند و نیاز به مونتاژ دارند.

دستورالعمل‌ها ساده هستند ومعمولا  برای چیدن آن‌ها فقط به پرچ نیاز دارند.که درصورت درخواست خودتان به شما میگوییم اما چه بهتر که نصب هم همانند تولید برای شما متخصص انجام دهد و پرشین راک این کار را برای شما انجام خواهد داد.

ممکن است قفسه پرچ بدون پیچ و مهره را سفارش داده باشید و مونتاژ آن را آسان تر کرده باشید. قفسه پرچ بدون پیچ و مهره می تواند تا 1500 پوند را تحمل کند. ترکیب قفسه بندی تک پرچ و دو پرچ دارای یک تیر متقاطع است که توسط دو یا چهار پرچ محکم می شود. پرچ تکی می تواند 350 پوند را تحمل کند، اما پرچ دوتایی وزن را بیش از دو برابر می کند. به دلیل چهار پرچ و تیر متقاطع، 1500 پوند را تحمل می کند. گاهی اوقات داشتن محصولی با وزن سبک تر در فضای بزرگتر به وزن سنگین در یک قفسه ترجیح داده می شود – دلیل دیگری که چرا قفسه های فلزی همه کاره هستند – شما یک انتخاب دارید.

قدرت و دوام قفسه صنعتی انبار

فلز درجه صنعتی قوی تر از معمولی است، اما همچنان به محافظت مناسب نیاز دارد.

قفسه های فلزی صنعتی انبار می توانند در برابر درجه حرارت مقاومت کنند و همچنین فرسودگی لیفتراک‌ها و سفارش‌دهی‌ها، به شرطی که برای جلوگیری از خوردگی یا اکسید شدن، به‌درستی تکمیل شود.

قفسه بندی شما با یک روکش گالوانیزه یا رنگ آمیزی شده، هر دو پوشش مزایا و معایب خود را در جلوگیری از خوردگی دارند، اما به نظر می رسد قفسه های فلزی رنگ شده از نظر زیبایی شناختی دلپذیرتر هستند.

فرآیند گالوانیزه ممکن است پوشش را به طور یکنواخت توزیع نکند و ممکن است نقاط ناهمواری وجود داشته باشد. فلزات گالوانیزه در برابر خوردگی مقاومت می کنند زیرا روی آنها پوشیده شده است.

هنگامی که قفسه های فلزی رنگ می شوند، رنگ به طور یکنواخت و در سراسر واحد قفسه بندی اعمال می شود، به دلیل فرآیند فرورفتن، که منجر به یک روکش صاف می شود

هنگام انتخاب سیستم  قفسه فلزی مناسب شما باید 3 نکته مهم را در نظر بگیرید:

برای خواندن  ادامه مطلب روی لینک انتخاب بهترین قفسه فلزی کلیک کنید.

قفسه صنعتی انبار

انواع قفسه بندی صنعتی

سیستم های قفسه بندی فلزی انواع مختلفی دارند که عبارت اند از:

 • قفسه بندی ثابت  (Static)
 • قفسه بندی پویا (Dynamic)
 • انبار تمام اتوماتیک (Automatic)
 • قفسه بندی فروشگاهی
 • سازه های فلزی پیش ساخته
 • ظرف های نگهداری مواد و کالاها
 • تجهیزات بارگذاری و باربرداری
 • سیستم های مخصوص انتقال مواد و کالاها

در ادامه به توضیح هر یک از این سیستم های قفسه بندی صنعتی خواهیم پرداخت.

قفسه بندی ثابت صنعتی

سیستم قفسه‌بندی استاتیک ما یک سیستم ذخیره‌سازی بدون پیچ و مهره است، طراحی سبک وزن و اقتصادی آن را برای ذخیره‌سازی با وزن سبک تا متوسط   مناسب می‌سازد.

پیشنهاد استفاده از این مدل قفسه :

 • ذخیره سازی پوشاک و پوشاک
 • انبارهای ثابت و اداری
 • ذخیره سازی پرونده، فایل و اسناد
 • محصولات و نرم افزارهای رایانه ای

این قفسه ها برای دوام ساخته شده اند نه برای تعویض. سیستم قفسه بندی برای سازگاری با نیازهای در حال تغییر شما ایجاد شده است تا با تکامل نیازهای فردی و صنعتی رشد کند.

قفسه پویا

قفسه بندی دینامیک سیستمی است که از ریل ها یا غلتک های شیبدار برای لغزاندن پالت ها یا جعبه ها به سمت محل چیدن استفاده می کند. قفسه‌های دینامیک که به عنوان قفسه‌بندی جریان گرانشی نیز شناخته می‌شوند، شامل سیستم‌های پس بک، سیستم‌های شاتل پالت و سیستم‌های زنده پالت می‌شوند. قفسه بندی دینامیک برای استفاده از فضای موجود، انعطاف پذیر و ایده آل است و آن را به سرمایه گذاری مقرون به صرفه برای صاحبان انبار تبدیل می کند.

در حالی که راه حل های ذخیره سازی استاندارد به طور کلی مقرون به صرفه تر هستند، آنها محدودیت هایی دارند. هنگامی که یک انبار به ظرفیت کامل خود فشار می آورد، قفسه بندی پویا ارزش افزوده ای را ارائه می دهد زیرا می توانید از فضا به طور موثرتری استفاده کنید. قفسه دینامیک یک سیستم کم تعمیر و کارایی بالا است که بهره وری را بهبود می بخشد، دسترسی را افزایش می دهد .

انبار تمام اتوماتیک

در واقع این سیستم قفسه بندی صنعتی، یک پالت راک مخصوص می باشد ک تحمل بسیار زیادی دارد و می تواند بارهای سقف و دیوار را تحمل کند. یکی از انواع انبارهای تمام اتوماتیک، انبار خود سوله است که از طریق آن می توان هزینه ساخت سوله برای نگهداری کالا و موجودی را کاهش داد. همچنین با استفاده از این انبار می توان از کل فضای ایجاد شده توسط قفسه های فلزی به عنوان انبار برای ذخیره سازی بهره برد.

قفسه صنعتی انبار

مراحل قفسه بندی صنعتی انبار

پیاده سازی یک سیستم قفسه بندی فلزی در یک مکان

شامل 4 مرحله است که توضیح هر یک از مراحل به شرح زیر می باشد.

 1. اندازه گیری ( کروکی برداری): بررسی و اندازه گیری مساحت مورد نظر برای قفسه بندی فلزی توسط مهندسین
 2. انتخاب قفسه: بعد از تعیین مساحت و ارتفاع محل مورد نظر از طریق اندازه گیری و تعیین نمودن اینکه نوع بارگذاری و بار برداری توسط ماشین یا انسان صورت خواهد گرفت؟ نوبت شما  برای انتخاب قفسه مورد نظرتان.
 3. آماده سازی قفسه: بعد از مرحله انتخاب، نوبت به مراحل برش، رنگ آمیزی و طراحی می شود.
 4. نصب قفسه بندی: بعد از تمام شدن ساخت و ساز و رنگ آمیزی، نوبت به آخرین مرحله می رسد. آخرین مرحله، نصب آن در محل مورد نظر مشتری توسط مسئولین می باشد.

برای راهنمایی بیشتر به طور رایگان با پرشین راک در ارتباط باشید.

قفسه فلزی/پرشین راک

تماس با دفتر پرشین راک

02136201764

02136201946

02136237176

02136239250

سوالات متداول

قفسه صنعتی انبار چیست؟

قفسه صنعتی راک یکی از تجهیزات مناسب جهت انبار کردن انواع محصولات و کالا ها میباشد، این قفسه مخصوص کالاهای سنگین و نیمه سنگین می باشد.

استفاده از قفسه های صنعتی امکان تردد بین راهروهای انبار را به شما میدهد و فضای افقی مناسب خواسته ی شما را ایجاد میکند.

انواع قفسه بندی صنعتی کدام است؟

قفسه صنعتی راک سه نوع میباشد : 1-قفسه راک سبک 2-قفسه راک نیمه سنگین 3- قفسه راک سنگین

قفسه صنعتی انبار از کجا بخرم؟

مجموعه پرشین راک بزرگترین طراح و تولید کننده انواع قفسه فلزی صنعتی سبک و سنگین در کشور میباشد.شما میتوانید به صورت آنلاین قفسه صنعتی انبار مورد نیازتونو از داخل سایت ثبت سفارش کنید.همچنین مجموعه پرشین راک با سایت های ترب و ایمالز و دیجی کالا هم همکاری میکند و شما میتوانید قیمت های مارو با بقیه در این سایت ها مقایسه کنید. همچنین شما میتوانید خرید انواع قفسه صنعتی رو مستقیما از سایت پرشین راک انجام بدید..

خرید قفسه صنعتی انبار

گروه تولیدی پرشین راک تولید کننده انواع قفسه صنعتی انبار سبک نیمه سنگین و سنگین آماده ارسال سفارشات به شهر های:

،فارس،قزوین ،قم،کرج ،کردستان ،کرمان،کرمانشاه،کهگیلویه و بویراحمد،گرگان،گلستان،گیلان،لرستان،مازندران،مرکزی،مشهد،هرمزگان،همدان،یاسوج،یزد. سیرجان، رفسنجان و جیرفت-کرمانشاه – – کرمانشاه – اسلام‌آباد غرب، هرسین و کنگاور- کهگیلویه و بویراحمد – یاسوج – دوگنبدان، دهدشت و لیکک- گلستان – گرگان – – گنبد کاووس، علی‌آباد کتول و بندر ترکمن- گیلان – رشت – بندر انزلی، لاهیجان و لنگرود- لرستان  .

اراک، اسفراین، قوچان، گرگان، گنبد، بندر ترکمن، خرم آباد، بروجرد، درود، الیگودرز، اهواز، مشهد، تبریز، اندیمشک، پاوه،

17 نظر در “پر مصرف ترین قفسه صنعتی انبار و بررسی مزایا و انواع آن

 1. احمد صادقی گفت:

  سلام برای طراحی قفسه صنعتی راک برای انبار باید نقشه محیط بفرستم براتون ؟

 2. احمد محمدی گفت:

  سلام وقت بخیر سایت بسیار خوبی دارید

  1. persian rack گفت:

   سلام خوشحالیم که مطالب ما تونسته کمکتون کنه ممنون از زمانی که برای مطالعه گذاشتید

 3. محمد علیاری گفت:

  سلام قفسه راک صنعتی با ارتفاع 3 متر میخاستم موحود دارید؟

  1. persian rack گفت:

   سلام جناب علیاری با کارشناسان ما در ارتباط باشید و نقشه محیط برامون بفرستید تا رایگان طراحی قفسه مورد نطرتون انجام بدیم

 4. Mohamadi گفت:

  سلام وقت شما بخیر مطالب سایت مطالعه کردم بسیار جامع و کامل بود سوالی داشتم خدمتتون:
  بنده یک انبار ۳۰۰ متری لوله و اتصالات دارم، اگر بخوام سیستم قفسه بندی صنعتی اجرا کنم که طول هر قفسه ۶متر باشه ، ارتفاع دو متر و سه طبقه باشه . باید از چه نوع قفسه صنعتی سبک استفاده کنم یا قفسه سنگین ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید . نقشه مغازه و اطلاعات تماس هم براتون از طریق لینکی که گذاشتید ارسال کردم.
  حسین محمدی

  1. persian rack گفت:

   سلام جناب محمدی وقتتون بخیر ممنون از توجهتون.خوشحالیم سایت مارو انتخاب کردید.همکاران بعد از بررسی نقشه ارسالیتون برای طراحی و اعلام قیمت باهاتون تماس میگیرند

 5. حسین آبادی گفت:

  سلام خسته نباشید برای خرید قفسه صنعتی انبار باید از طریق سایت اقدام کنم یا تماس بگیرم باهاتون؟

  1. persian rack گفت:

   سلام وقت بخیر تماس بگیرید همکاران بهتر راهنمایی میکنند

 6. رضا محمدی راد گفت:

  سلام قفسه صنعتی انبار در تهران من میخام تهیه کنم
  انبارم ۳۰۰ متر هست برای لاستیک ماشین سنگین .میخاستم طراحی کنید برام

  1. persian rack گفت:

   سلام وقت بخیر از طریق ایمیل فرم درخواست طراحی براتون ارسال کردیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.